Piątek 29 marca 2024

Centrum Rozwoju Kompetencji- szansą na rozwój

Centrum Rozwoju Kompetencji w Rogowcu, to miejsce, które stwarza możliwość kształcenia i rozwoju kwalifikacji i kompetencji pracowników branży energetycznej oraz mieszkańców regionu łódzkiego. W dniu dzisiejszym zostało oficjalnie otwarte. W uroczystości uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, prezes PGE Wojciech Dąbrowski, powiat reprezentowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
główne
W odpowiedzi na potrzebę przekwalifikowania pracowników związanych z energetyką konwencjonalną powstało miejsce, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli zdobywać nowe umiejętności i wiedzę poprzez udział w kursach zawodowych, szkoleniach oraz warsztatach. Centrum Rozwoju Kompetencji ma za zadanie pomagać i wspierać pracowników należącego do bełchatowskiego kompleksu energetycznego w rozwoju i zdobywaniu nowych kompetencji. Ma także zapewnić szeroki zakres kursów i szkoleń, m.in. z obszaru energetyki odnawialnej, obsługi gazowych bloków energetycznych, uczenia maszynowego, jak również w zawodach przyszłości. Dzisiaj przecięto czerwoną wstęgę otwierając tym samym nową placówkę. Uroczystość odbyła się przy udziale znamienitych gości, wśród nich był m. in Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda, Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Andrzej Legeżyński, powiat reprezentowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr wraz z Agnieszką Wasilewską naczelnikiem Wydziały Edukacji, Kultury i Sportu.

Do szkoły już zapisało się 250 osób, a chętnych wciąż przybywa.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji