Wtorek 19 paździenika 2021

Coraz bezpieczniej w Augustynowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Z ponad trzystu metrów nowego, szerokiego chodnika z kostki brukowej mogą już korzystać mieszkańcy Augustynowa w gminie Bełchatów. Ciąg pieszo-rowerowy zbudowany jest wzdłuż drogi powiatowej nr 1914E. Jak mówi wicestarosta Jacek Bakalarczyk, inwestycja była bardzo potrzebna, podniosła poziom bezpieczeństwa mieszkańców. - Chodnik mierzy na razie ponad trzysta metrów, a jeszcze w tym roku wydłuży się o kolejny odcinek ponad stumetrowy – dodaje wicestarosta.
9
Zakończyła się budowa 335 metrów ciągu pieszo-rowerowego w miejscowości Augustynów. Zakres prac budowlanych obejmował wykonanie robót rozbiórkowych i ziemnych, budowę chodnika, wykonanie poboczy i zjazdów, wykonanie prac związanych z przeprowadzeniem konserwacji systemu odwodnienia drogi, przebudowę przepustów oraz wykonanie oznakowania pionowego. Przedsięwzięcie kosztowało ok. 300 tysięcy złotych. W kosztach partycypowały po połowie samorządy powiatu bełchatowskiego i gminy Bełchatów.

- Nowy chodnik jest wygodny, zbudowany z dwukolorowej kostki brukowej i prezentuje się estetycznie. Nie to jest jednak najważniejsze. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników drogi i pieszych – mówi wicestarosta Jacek Bakalarczyk. - Rozmawiałem z mieszkańcami, którzy cieszą się z tego chodnika i są spokojniejsi także o swoje dzieci, które jeżdżą rowerami.

Budowa  chodnika będzie kontynuowana, wydłuży go o kolejne metry (125 metrów). Niebawem rozpoczną się prace, które potrwają do końca listopada.

 
A.Zawodzińska, Zespół ds.Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót