Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 26 września 2023

Czas dożynek – czas radości i podziękowań za plony

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Niedziela obfitowała w dożynkowe uroczystości. W całym naszym regionie mieszkańcy świętowali wraz z rolnikami i dziękowali za tegoroczne plony.
IMG_6614
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Sekretarz Powiatu Katarzyna Kleska reprezentowały Powiat Bełchatowski na Dożynkach Województwa Łódzkiego w Paradyżu.

Święto plonów rozpoczęło się mszą świętą dziękczynną, a w barwnym korowodzie przeszło kilkuset mieszkańców z całego województwa. Na dożynkowym placu pojawiło się 150 Kół Gospodyń Wiejskich i 250 wystawców, wśród których swoje stoisko miał także Powiat Bełchatowski.
Starosta Dorota Pędziwiatr spotkała się przy stoiskach m.in. z Wójtem Gminy Rusiec Damianem Szczytowskim oraz Radnym Powiatu w Bełchatowie Bogdanem Stolarczykiem.

Jako że dożynki to czas nie tylko podziękowań za plony, ale i zabawy po ciężkiej pracy, to na scenie dla mieszkańców wystąpili: Cleo,  Mateusz Ziółko, Golec uOrkiestra oraz Tribbs.
 
Wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Przewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie Sławomir Malinowski natomiast reprezentowali samorząd Powiatu Bełchatowskiego na Dożynkach Gminy Drużbice w Wadlewie.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną za plony, po czym korowód dożynkowy przeszedł a boisko, gdzie odbył blok związana z dożynkowymi obrzędami.

- Ostatnio często poruszane są kwestie bezpieczeństwa energetycznego i bezpieczeństwa kraju. Mówi się, że nie może zabraknąć paliwa, węgla, ale nie wyobrażam sobie, by na polskich stołach zabrakło chleba, a gwarantem bezpieczeństwa żywnościowego są właśnie rolnicy. Wielkie podziękowania dla nich. Ważne jest to, abyśmy wszyscy szanowali rolników, polską ziemię, a Wam drodzy rolnicy życzę opłacalnej pracy na roli. Szczęść Boże! - powiedział Wicestarosta Jacek Bakalarczk.

Po części oficjalnej mieszkańcy wspólnie bawili się z występującymi zespołami i korzystali z pozostałych atrakcji.

Z kolei Członkowie Zarządu Marek Jasiński i Adam Baryła reprezentowali Powiat Bełchatowski na Dożynkach Gminy Szczerców, które tradycyjnie już rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną za tegoroczne plony i barwnym korowodem.

Gospodarze i zaproszeni goście dziękowali rolnikom za trud, a wszyscy mogli spróbować chleba z miodem. W części artystycznej mieszkańców zabawiały lokalne zespoły, a gwiazdą wieczoru był zespół Masters.
 
← powrót