Poniedziałek 06 grudnia 2021

Daj zabytkom szansę na drugie życie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Rozejrzyj się. Czy w Twojej okolicy jest zabytek, który wymaga remontu, modernizacji, rewaloryzacji? Może codziennie mijasz takie miejsce i myślisz: „Szkoda, że stoi takie puste, smutne i zaniedbane”. Teraz możesz to zmienić biorąc udział w konkursie „Nasz zabytek”. Czas na zgłoszenie jest jeszcze tylko do piątku, 26 listopada.
zabytek2
„Nasz zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Weź w nim udział i pokaż zabytek w Twojej okolicy, któremu warto przywrócić świetność. Opisz, w jaki sposób mógłby zostać wykorzystany w przyszłości, jak może służyć Tobie i Twojej społeczności. Możesz wykreować jego nową funkcję społeczną. Twoje zgłoszenie ma szansę na realizację! W konkursie mogą brać udział tylko osoby fizyczne.

Konkurs „Nasz zabytek” jest podzielony na dwie części:
I Konkurs – wybór jednego zabytku w województwie łódzkim.
II Konkurs – wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku.

W konkursie można zgłosić zabytek nieruchomy (z wyjątkiem miejsc upamiętniających wydarzenia historyczne, cmentarzy, kurhanów). Musi on być wpisany do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków. W konkursie może wygrać tylko taki zabytek, który jest własnością publiczną.

Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 miliona złotych). Właściciel zabytku przeznaczy je na jego rewaloryzację i dostosowanie do wybranej przez zgłaszającego funkcji społecznej.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 26 listopada, zarówno telefonicznie pod nr +48 22 47 55 111 lub +48 517 884 088, jak i e-mailowo poprzez wypełnienie formularza na stronie www.mostthemost.pl. Fundacja dokona wyboru jednego w województwie zabytku spośród wszystkich zgłoszeń.

 
← powrót