Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 29 marca 2023

Dary z powiatu Berchtesgaden dotarły do Bełchatowa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Dwieście łóżek polowych, artykuły higieniczne, mleko i pieluchy dla niemowląt przyjechały dziś do nas z Niemiec. Sześć palet darów dla uchodźców z Ukrainy, przebywających w powiecie bełchatowskim, przekazał powiat partnerski Berchtesgadener Land.
- Dziękuję bardzo panu Bernardowi Kern, staroście powiatu i samorządowi BGL za to wsparcie – mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Niemiecki starosta jest z nami w regularnym kontakcie, deklarując chęć pomocy. Sytuacja jest dynamiczna i nasze potrzeby związane z przyjmowaniem uchodźców także się zmieniają. W związku z tym, że zostaliśmy zobowiązani do przygotowania na terenie gmin kolejnych miejsc noclegowych dla Ukraińców, poprosiłam partnerski samorząd o wsparcie nas w wyposażenie w miarę możliwości.

Łóżka polowe są na razie zdeponowane w centralnym magazynie powiatowym. Będą wsparciem dla gmin, które utworzą na swoim terenie zakwaterowanie dla uchodźców. W darowiźnie z Niemiec znajdują się także artykuły higieniczne dla niemowląt, kilka rozmiarów pieluch, artykuły spożywcze.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatwe w Bełchatowie
← powrót