Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

Deszcz medali na igrzyskach przedszkolaków

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Po raz ósmy Chabielice gościły przedszkolaków ze Szczercowa i Osin, które w tamtejszej Szkole Podstawowej uczestniczyły w dorocznych, gminnych igrzyskach. Gościem wydarzenia, a jednocześnie uczestnikiem zespołu sędziowskiego, był Adam Baryła, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie. Organizatorzy przygotowali medale dla wszystkich uczestników. Głównym celem przedsięwzięcia była sportowa, zdrowa rywalizacja.
Igrzyska przedszkolaków odbyły się pod hasłem „EKOprzedszkolaki zdobywają górskie szlaki”. Na linii startu w VIII Gminnych Igrzyskach Przedszkolaków w Chabielicach stanęło 12 drużyn. Organizację wydarzenia wsparło m.in. bełchatowskie starostwo. Przy stoliku sędziów zasiedli m.in.: Adam Baryła - członek Zarządu Powiatu, Krzysztof Kamieniak - Wójt Gminy Szczerców, Katarzyna Kucharska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chabielicach.

W grupie młodszej 3- i 4-latków zwyciężyły „Słoneczka” z Chabielic, wśród 5- i 6- latków wygrały drużyny „Żuczków” i „Chrząszczów”, także z Chabielic. Zwycięzcy, choć na chwilę, mogli się poczuć jak starożytni olimpijczycy pozując do pamiątkowych zdjęć w tradycyjnych laurach. Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Szczercowie oraz Starostwa Powiatowego w Bełchatowie wszystkie placówki oświatowe oraz drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i puchary. Na wszystkich uczestników, czyli przedszkolnych zawodników, kibiców oraz ich opiekunów czekały złote medale. Taka idea przyświecała olimpiadzie, że wszyscy są zwycięzcami i twórcami tej przyjaznej, integracyjnej imprezy.
Opr. A.Zawodzińska
Żródło: SP w Chabielicach
Foto: Urząd Gminy w Szczercowie
← powrót