Wtorek 16 kwietnia 2024

Dni Papieskie

Dni Papieskie w Bełchatowie organizowane są od 17 lat. Tradycyjnie uroczystości organizowane są w połowie października, przypadają one w rocznicę powołania Karola Wojtyły na stolicę Piotrową (16.10.1978).
gł
Główna uroczystość – Msza św., odbyła się w niedzielę, 17 października, w kościele pw. NMP przy ul. Kościuszki, gdzie pod pomnikiem Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Bełchatowa zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Powiat Bełchatowski reprezentowali Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Marek Jasiński członek zarządu.
XVII Bełchatowskie Dni Papieskie rozpoczęły się 13 października. Obfitują w wiele wydarzeń religijnych oraz artystycznych, które potrwają do końca miesiąca.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji