Wtorek 19 paździenika 2021

Dobra zabawa i litry krwi

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Wydarzenie pod hasłem Motoserce Bełchatów odbyło się na placu Narutowicza w Bełchatowie. Motoserce to Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Patronat nad imprezą objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
DSC_0014
Motoserce to akcja, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem brakującej w szpitalach i bankach krwi. Na polskich drogach co roku ginie ponad 3 tys. osób, tysiące wymaga hospitalizacji a później rehabilitacji. Zawsze w takich sytuacjach niezbędna jest krew, która ratuje życie. Dlatego ustawiono krwiobus, w którym wszyscy chętni mogli oddać ten drogocenny lek. Przez cały dzień krew oddało ponad 50 osób.

Impreza cieszy się co roku dużym zainteresowaniem, bowiem organizatorzy dbają o różnorodność atrakcji. Strongmani zaprezentowali swoje umiejętności. W zawodach uczestniczyło ośmiu mężczyzn, którzy swoimi zdolnościami zachwycili publiczność. Wśród konkurencji było m.in. przerzucanie opony, nosidło. Gościem honorowym zawodów był Robert Cyrwus Mistrz Polski Strongman.
Był także pokaz ratownictwa. Gromkie brawa otrzymał stunt motocyklowy – pokaz polegający na wykonywaniu kombinacji, wyczynów wręcz kaskaderskich na motocyklu, charakteryzujący się prowadzeniem maszyny na jednym kole, wraz z wykonywaniem różnych akrobacji.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa amerykańskich aut. Na scenie zaś wystąpił między innymi zespół szantowy „Męski Punkt Widzenia”, a także uczestniczka „The Voice Kids” Tatiana Kopala.
Organizatorzy podziękowali współorganizatorom i patronom za pomoc i wsparcie przy organizacji wydarzenia, Staroście Bełchatowskiemu Dorocie Pędziwiatr i wicestaroście Jackowi Bakalarczykowi, którzy uczestniczyli w wydarzeniu.

Akcja MOTOSERCE organizowana jest przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych (ponad 140 klubów i ponad 5 tys. motocyklistów). Głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 
M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji
← powrót