Piątek 19 kwietnia 2024

Dzień Dziecka w klimacie sportu, kina i prezentów

Dniem, na który najmłodsi czekają równie niecierpliwie, jak na Boże Narodzenie czy Mikołajki, jest 1 czerwca. Międzynarodowy Dzień Dziecka to okazja do miłych niespodzianek i prezentów. Kilka przykładów z naszego powiatu pokazuje, że ten dzień potrafi sprawić radość dzieciom najmłodszym, ale także tym nieco starszym oraz dorosłym.
główne
Dzieciom z Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego w Bełchatowie oraz Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej starosta Dorota Pędziwiatr przekazała z okazji Dnia Dziecka drobne upominki i słodycze. Łączna liczba podopiecznych tych placówek wynosi obecnie blisko 30. W rozmowie ze starostą dzieci przyznały, że uwielbiają swoje święto, długo na nie czekają. Po cichu marzą także o bardzo konkretnych i nierzadko drogich prezentach, jak np. smartfony. Zarówno wizyta gospodarza powiatu oraz suweniry także je ucieszyły. Paczki rozpakowywano z nieukrywaną ciekawością i entuzjazmem. O dzieciach pamiętały także firmy, instytucje i stowarzyszenia, które przekazały prezenty czy gesty wsparcia.

Międzynarodowy Dzień Dziecka w II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie uczczono jako dzień sportu. Młodzież spędziła go w radosnej i sportowej atmosferze. Szkoła zorganizowała rozgrywki międzyklasowe w piłkę nożną, piłkę siatkową plażową i piłką koszykową. Ponadto każda klasa wzięła udział w biegu terenowym, podczas którego należało wykazać się znajomością czytania mapy, zdobyć punkty kontrolne oraz wykonać przydzielone zadania. Po zakończeniu zmagań sportowych odbyły się pikniki klasowe, wspólna zabawa przy muzyce i integracja. Uwieńczeniem tego święta było wręczenie nagród zwycięzcom rozgrywek oraz rozlosowanie atrakcyjnych voucherów i nagród ufundowanych przez sponsorów.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 klasy wybrały się np. do kina lub zorganizowały ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczniowie spędzili ten dzień w luźniejszej atmosferze, ale przyznali, że po miesiącach izolacji i zamknięciu w domach podczas zdalnej nauki, chętnie skorzystali z propozycji, by razem spotkać się, pośmiać i porozmawiać, niekoniecznie tylko na szkolne tematy.
Zespół ds. Promocji