Czwartek 28 marca 2024

Dziesięć firm już w blokach startowych

Dziesięć podmiotów gospodarczych, działających na terenie powiatu bełchatowskiego, powalczy o laury w konkursie dla przedsiębiorców ogłoszonym przez Starostę Bełchatowskiego Dorotę Pędziwiatr. Reprezentowane są takie branże, jak m.in. produkcja mebli, szkoła dla kierowców, fryzjerstwo czy obrót nieruchomościami. Niektórzy przedsiębiorcy startują w dwóch kategoriach. Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone w kwietniu,  podczas V Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego.
glowne20
To juz trzynasta edycja konkursu dla przedsiębiorców z powiatu bełchatowskiego. Jest on dla firm możliwością zaprezentowania swojej marki, pochwalenia się sukcesami, innowacjami, strategiami marketingowymi czy działaniami dla ochrony środowiska. Kapituła konkursu, której przewodniczy Starosta Belchatowski Dorota Pędziwiatr, oceni takie aspekty działalności gospodarczej, jak m.in. wskaźniki ekonomiczne, zrealizowane inwestycje, korzystanie ze środkow zewnętrznych, działania innowacyjne, tworzenie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych i działalność charytatywna. Firmy są sklasyfikowane w kilku kategoriach, w zależności od czasu funkcjonowania i wielkości zatrudnienia. Oto one:

I. Kategoria: firmy prowadzące działalność od powyżej 1 roku do 5 lat:

1. Lokum360 Iwona Brandt
ul. rtm. W. Pileckiego 3, Bełchatów
Lokum360 to biuro zajmujące się obrotem nieruchomościami. Biuro pośredniczy w sprzedaży, wynajmie mieszkań, domów, działek, obiektów komercyjnych. Współpracuje z biurami w całym kraju, zajmuje się obsługą klientów indywidualnych oraz firm.

2. MK Meble Marek Kałuziak
ul. Kwiatowa 2, Rusiec
Firma zajmuje się produkcją mebli na wymiar. Wykonuje meble do domów jednorodzinnych, biur i gabinetów. Realizuje zamówienia na terenie całego kraju oraz poza jego granicami.

3. MD Expert Clean Mariusz Dymek
ul. Kredowa 2/78, Bełchatów
Firma oferuje profesjonalne i kompleksowe usługi w zakresie utrzymania czystości. Specjalizuje się w usługach czyszczenia, mycia i impregnacji kostki brukowej, posadzek, elewacji budynków oraz obiektów infrastruktury miejskiej.

II. Kategoria: firmy prowadzące działalność powyżej 5 lat - małe firmy do 50 osób:

1. PHU „SAMI SWOI”, ul. Józefa Piłsudskiego 7, Bełchatów
Firma prowadzi działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, usług noclegowych na terenie woj. łódzkiego. Prowadzi szeroką współpracę, związaną z tymczasowym zakwaterowaniem, dla agencji pracy.

2. Ośrodek Kształcenia Zawodowego i Językowego „Labora” Sp. z o.o., rtm. W. Pileckiego 26, Bełchatów
W zakresie działalności firmy są kursy: prawa jazdy, kursy na obsługę wózka jezdniowego, suwnic, żurawi, podstaw dla elektryków SEP, kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, szkolenia okresowe dla kierowców zawodowych, badania psychologiczne, medycyny pracy oraz psychologii transportu.

3. Zakład Fryzjerski „Ania”, ul. Zielona 5, Kleszczów
Usługi fryzjerskie.

4. Gocreate Artur Cimoch, ul. Czapliniecka 50, Bełchatów
Firma stworzyła autorskie oprogramowanie sprzedaży internetowej, skierowanej dla grupy B2C oraz B2B. Od ponad 13 lat firma rozwija własne produkty autorskie: sklep internetowy, system CMS, system ERP, aplikacja mobilna. Jest to jedyna firma w regionie zajmująca się tylko rozwiązaniami internetowymi.

5. Grupa INCore Sp. z o.o.
Siedziba główna: ul. Żwirki i Wigury 93/3066, Warszawa, oddział Bełchatów: ul. Lecha i Marii Kaczyńskich 1
Firma zajmuje się doradztwem personalnym, leasingiem personalnym, pracą tymczasową, rekrutacją i selekcją, merchandisingiem, payroll. Działalność jest prowadzona na terenie całej Polski.

III. Kategoria: firmy prowadzące działalność powyżej 5 lat - średnie firmy powyżej 50 osób:

1. PPU CZA-TA Niciak Sp. j.
Siedziba główna: ul. Żabia 45, Piotrków Tryb., Oddz. Bełchatów: Os. Okrzei 45, Bełchatów
Firma zajmuje się ochroną mienia (ochrona fizyczna obiektów, monitoring, patrole interwencyjne), usługami porządkowymi (utrzymanie czystości w obiektach bankowych, przemysłowych, handlowych, usługowych, hotelowych, sportowych oraz w budynkach użyteczności publicznej). Firma posiada aktualnie 17 oddziałów w kraju, obsługuje ponad 900 obiektów.

IV. Kategoria: lokalna firma rodzinna:

1. PHU „SAMI SWOI”, ul. Józefa Piłsudskiego 7, Bełchatów

2. Ośrodek Kształcenia Zawodowego i Językowego „Labora” Sp. z o.o., ul. rtm. W. Pileckiego 26, Bełchatów
W zakresie działalności firmy są: kursy prawa jazdy, kursy na obsługę wózka jezdniowego, suwnic, żurawi, podstaw dla elektryków SEP, kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, szkolenia okresowe dla kierowców zawodowych, badania psychologiczne, medycyny pracy oraz psychologii transportu.

3. Centrum Ogrodnicze „Katarzynka” Witold Pelczar, Katarzynka 8, Drużbice
Centrum ogrodnicze działa na powierzchni 1 ha. Zajmuje się dostarczaniem znacznej części produkcji roślinnej, oferowanej konsumentom do sprzedaży, a firma umożliwia sprzedaż wszystkich pozostałych ogrodniczych materiałów i akcesoriów niezbędnych do urządzania i pielęgnacji ogrodów. Obsługuje głównie mieszkańców powiatu bełchatowskiego, ale dzięki położeniu przy drodze wojewódzkiej 485 docierają do niej klienci także z innych obszarów kraju.
M. Nowak, A. Zawodzińska
Zespół ds.Promocji