Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

Dziś przygotowują się do zawodowego jutra

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Sześćdziesięciu uczniów i pięciu nauczycieli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie poszerza od września kompetencje zawodowe poprzez kursy zawodowe, szkolenia, zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych oraz staże zawodowe w lokalnych firmach. Zapewnia to projekt dofinansowany przez Unię Europejską, na który bełchatowskie starostwo otrzymało ponad 700 tysięcy złotych.
P1000714
„Dziś o jutrze - kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli ZSP Nr 4 w Bełchatowie” to nazwa projektu, w którym sześćdziesięciu uczniów i pięciu nauczycieli kształcenia zawodowego popularnego „Ekonomika” uczestniczy w kursach zawodowych, szkoleniach, zajęciach specjalistycznych z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych oraz stażach zawodowych w lokalnych przedsiębiorstwach. Dzięki temu młodzież podniesie swoje kompetencje i poszerzy umiejętności, a w efekcie zwiększy szansę na znalezienie po skończeniu szkoły dobrej pracy. Branże, w których uczniowie się dokształcają to cukiernictwo, kadry i płace, wizaż, obsługa wózków jezdniowych, geodezja. Uczestnicy projektu nie płacą za udział w nim. Wypłaty stypendium stażowego, zwrot kosztów dojazdu, odzież robocza, ubezpieczenie NNW na okres stażu i badania lekarskie to dodatkowe profity. Nauczycielom projekt oferuje, również bezpłatnie, poznanie programu EWMAPA.

Projekt potrwa do września 2020 roku. Europejski Fundusz Społeczny dofinansowuje go sumą 736 852,45 zł.
← powrót