Czwartek 25 kwietnia 2024

Edukacja, a nasza przyszłość- konferencja w Centrum Kształcenia Zawodowego

Prezentacje systemu kształcenia dualnego i ustawicznego, współpraca partnerska, szkolnictwo zawodowe branżowe to jedne z tematów poruszonych w trakcie spotkanie konferencyjno-warsztatowego „Edukacja, Partnerstwo, Rynek Pracy”, które zorganizowało Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie, pod honorowym patronatem m.in. - Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera i Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
głowne
W trakcie konferencji zaprezentowano film przedstawiający ofertę instytucji zajmujących się kształceniem ustawicznym i doskonaleniem zawodowym nauczycieli.
Jak wypływa edukacja osób dorosłych na ich przyszłość, jaka jest idea uczenia się przez cale życie, jaki powinien być nauczyciel na miarę XXI wieku- to jedne z tematów poruszonych w trakcie spotkania w CZK. A rozmawiali o tym specjaliści w tych dziedzinach m.in. Tomasz Trzaskacz dyrektor piotrkowskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi, który jak podkreślił…..Ostatnie badania dowodzą, że uczniowie przyswajają zaledwie około dwudziestu procent wiedzy przekazywanej przez nauczycieli. Stoimy zatem przed dużym wyzwaniem, aby ten procent wzrastał.

Uczymy się całe życie, a najlepszym przykładem są na to nauczyciele, to oni nieustannie muszą podnosić swoje kwalifikacje by jak najszerszą wiedzę przekazywać uczniom. Jako organ prowadzący szkoły ponadpodstawowe staramy się pozyskiwać środki na rozwijanie pracowni, w tym oczywiście sal do szkolnictwa zawodowego. Ponieważ to właśnie szkolnictwo zawodowe obecnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem- podkreśliła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Uczestnicy konferencji rozmawiali także o sytuacji na rynku prac w naszym województwie, a także o wyzwaniach, jakie przed nami stawia transformacja regionu. Ponadto zorganizowano warsztaty zawodowe do uczniów.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji