Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

Egzotyczne zajęcia w zelowskim przedszkolu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Z okazji Święta Polskiej Niezapominajki dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Zelowie spotkały się z podróżnikiem Antonim Grabowskim, który opowiedział im o wyprawach w różne zakątki świata i pokazał ciekawe gatunki egzotycznych zwierząt. Maluchy były zachwycone taką formą ekologicznych zajęć. Ich organizację wsparło finansowo bełchatowskie starostwo.
glowne
15 maja 2022r. obchodzone jest święto przyrody i ekologii, znane pod nazwą Święto Polskiej Niezapominajki. Jego celem jest promowanie walorów przyrodniczych różnych miejsc i przypominanie o ochronie środowiska. W tym dniu dzieci przedszkolaki ubrane były na niebiesko. W przedszkolnym ogródku maluchy sadziły niezapominajki.

Największą atrakcją dla dzieci była możliwość uczestniczenia w warsztatach, podczas których przedszkolaki mogły poczuć się jak w podróży dookoła świata. To za sprawą spotkania z podróżnikiem Antonim Grabowskim z FunLife. Pokazał on milusińskim ciekawe gatunki zwierząt egzotycznych, m.in. agamy brodate, gekony, żółwie, węże i ślimaki z Afryki. Podróżnik scharakteryzował każde zwierzę, opowiedział wiele ciekawostek. Dzieci mogły obserwować zachowanie zwierząt, a nawet je dotknąć. Zajęcia zostały sfinansowane sumą 1000 zł przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, jako przedsięwzięcie edukacji ekologicznej.

Opr.A.Zawodzińska
Zespół dcs. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót