Sobota 20 kwietnia 2024

Ekologiczne warsztaty z jajem

Tradycje wielkanocne, ekologia i integracja w jednym. Udało się to w SP nr 1, gdzie blisko czterdzieścioro dzieci wzięło udział w „Warsztatach z jajem”. Bełchatowskie starostwo zapewniło część ekologiczną, polegającą na wykonywaniu z wiórów osikowych wielkanocnych ozdób. Dzieciom pomagali rodzice i opiekunowie, panie z wydziału ochrony środowiska wyjaśniły, jakie właściwości ma drewno osikowe i do czego mogą być używane jego wiórki. Dzieci bawiły się także podczas konkurencji sportowo-rekreacyjnych z użyciem gotowanych jajek. Musiały je toczyć po podłodze lub szybko obierać ze skorupki. Dla dzieci przygotowano także poczęstunek i drobne upominki.
glowne