• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

Ekologiczne warsztaty z jajem

Tradycje wielkanocne, ekologia i integracja w jednym. Udało się to w SP nr 1, gdzie blisko czterdzieścioro dzieci wzięło udział w „Warsztatach z jajem”. Bełchatowskie starostwo zapewniło część ekologiczną, polegającą na wykonywaniu z wiórów osikowych wielkanocnych ozdób. Dzieciom pomagali rodzice i opiekunowie, panie z wydziału ochrony środowiska wyjaśniły, jakie właściwości ma drewno osikowe i do czego mogą być używane jego wiórki. Dzieci bawiły się także podczas konkurencji sportowo-rekreacyjnych z użyciem gotowanych jajek. Musiały je toczyć po podłodze lub szybko obierać ze skorupki. Dla dzieci przygotowano także poczęstunek i drobne upominki.
glowne