Piątek 29 marca 2024

Ekologiczny sprzęt domowy

Odkurzacze, pralki i kuchenki brały udział w konkursowej rywalizacji, zorganizowanej przez przedszkole w Niedyszynie. Te popularne w domach przedmioty codziennego użytku należą jednak do wyjątkowych, ponieważ przez dzieci zostały wykonane z surowców wtórnych, głównie z papieru i plastikowych odpadków. Dla konstruktorów ekologicznych agd bełchatowskie starostwo ufundowało nagrody.
glowne
W przedszkolu w Niedyszynie (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzelowie) trwał w marcu konkurs pt. ,,Ekologiczny sprzęt domowy". Zadaniem jego uczestników było skonstruowanie z surowców wtórnych wykorzystywanego w domostwach przedmiotu. Maluchy przygotowały 9 prac. Wybór najciekawszych nie był łatwym zadaniem, ponieważ wszystkie ekologiczne sprzęty spełniały konkursowe kryteria i zachwycały pomysłowością. Ostatecznie ustalono następujący werdykt: I miejsce – Hanna Ostulska (mikrofalówka), II. Michał Kulik (ekspres do kawy); III. Julia Tłoczek (odkurzacz). Starostwo przekazało jako nagrody książeczki i gry edukacyjne o łącznej wartości ok. 300 zł. Dla pozostałych uczestników przewidziane zostały drobne nagrody pocieszenia. Otrzymali je: Matylda Zawadzka (pralka), Franciszek Kuliński (malakser), Iga Motylska (młynek do kawy), Jerzy i Eliza Cierpiał (pralka), Mikołaj Misiak (kuchenka gazowa), Mikołaj Bajerowski (pralka).
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji