• Od 1 kwietnia obowiązują nowe rachunki bankowe dla opłat związanych z zadaniami wykonywanymi przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz jego jednostki organizacyjne. ∗
Czwartek 15 kwietnia 2021

Ekologiczny tydzień przedszkolaków

Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3 w Bełchatowie przy współpracy z wydziałem ochrony środowiska w bełchatowskim starostwie zorganizowało dla maluchów cykl zajęć o tematyce ekologicznej. Wśród nich znalazł się konkurs plastyczny pt. „Zwierzęta zagrożone wyginięciem”.
glowne3
Przez kilka marcowych dni w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 3 trwał Tydzień dla Ziemi. Celem tej inicjatywy było promowanie postaw ekologicznych wśród przedszkolaków oraz uświadomienie im potrzeby i konieczności ochrony środowiska. W każdej z grup realizowano zajęcia o tematyce ekologicznej, które miały za zadanie uwrażliwiać najmłodszych na piękno otaczającej przyrody, zapoznać ich z wybranymi gatunkami zagrożonymi wyginięciem na terenie Polski i zachęcać do czynnej ochrony środowiska, porządkowania, segregowania odpadów, oszczędnego korzystania z materiałów i surowców. Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach on-line „Światowy Dzień Wody” w ramach ogólnopolskiej akcji „Zdrowo i Sportowo”.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym udział wzięły dzieci z pięciu grup przedszkolnych. Maluchy wspólnie z opiekunem przygotowywały plakat przedstawiający zagrożone wyginięciem zwierzęta i rośliny. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na głównym holu przedszkola. Plakaty posłużą jako pomoce dydaktyczne na zajęciach. W związku z tym, iż w realizację konkursu zaangażowane były wszystkie dzieci, komisja konkursowa postanowiła przyznać każdej grupie I miejsce i nagrodę.
Wydział Ochrony Środowiska
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie