Piątek 29 marca 2024

Eksperymentowali dla zabawy i nauki

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Domiechowicach poznawali tajniki wielu dziedzin nauki w łódzkim Centrum Nauki „Experymentarium”. Ekologiczny wyjazd zorganizował Wydział Ochrony Środowiska w bełchatowskim starostwie.
glowne
Wystawa „Experymentarium” to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. nurek Kartezjusza, młynek Crooksa, człowiek - bateria, słup zagrożenia, lewitująca piłka czy „głowa na tacy”). Wystawa łączy naukę z zabawą, dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu, a dla eksperymentującego młodego naukowca stają się zrozumiałe i interesujące.

Dla uczniów zwiedzanie interaktywnej wystawy była idealną lekcją pobudzającą kreatywność i ciekawość, zachęcającą do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. To zabawa i rozrywka edukacyjna, dzięki której mogli postawić pierwsze kroki w świecie nauki.
Referat ds.edukacji ekologicznej
Wydział Ochrony Środowiska