Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

Elektryzują wiedzą

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Wasza przyszłość leży w waszych rękach. Uczestnicząc w tego typu konkursach dajecie sobie szanse na rozwój. Gratuluje Wam chęci i zapału - podkreślił wicestarosta Jacek Bakalarczyk nagradzając zwycięzców w konkursie „Bezpieczna elektryczność”.

 
główne

Na początku kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy elektrycznej. Do I etapu przystąpiło 6 szkół z powiatów:bełchatowskiego, piotrkowskiego i tomaszowskiego. Łącznie do I etapu konkursu przystąpiło 111 uczniów. Po czasie pandemii konkurs wrócił do szkół i ponownie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Do II etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 17 uczniów, a przystąpiło 15 uczniów. Dzisiaj w Centrum Kształcenia Zawodowego uroczyście nagrodzono zwycięzców. Najlepsi okazali się:
miejsce pierwsze Tobiasz Nowicki ZSP nr 1 Bełchatów
miejsce drugie Krzysztof Zabłocki ZSP Kleszczów
miejsce trzecie Krystian Dendek ZSP nr 2 Piotrków Tryb
miejsce czwarte Jakub Wiśniewski ZSP Kleszczów
miejsce piąte Antoni Włodarczyk ZSP Kleszczów
miejsce szóste Kacper Juszczak ZSP nr 1 Tomaszów Maz.
miejsce siódme Dawid Rychlewicz ZSP nr 1 Bełchatów
miejsce ósme Dawid Rasowski ZSP nr 1 Bełchatów
miejsce dziewiąte Jakub Sztuka ZSP Kleszczów
miejsce dziesiąte Szymon Ostrowski SP nr 1 Bełchatów


Zakres tematyczny tego konkursu obejmuje wiele dziedzin, w tym także praktyczną wiedzę postępowania z urządzeniami elektrycznymi czy udzielania pomocy osobom porażonym prądem. Uczestnicy musieli wykazać się zatem szeroką wiedzą.

Nagrody zwycięzcom wręczył m.in. wicestarosta Jacek Bakalarczyk, który nie tylko gratulował wiedzy,ale także dopingował młodzież do wytężonej pracy, która – jak powiedział- zaowocuje w przyszłości.

Celem konkursu, który odbył się już po raz X jest rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat bezpiecznego kontaktu z elektrycznością. Przedsięwzięcie to wpływa na wzrost świadomość uczniów dotyczących obsługi urządzeń elektrycznych, propagowanie wiedzy i świadomości elektrycznej wśród uczniów ze szkół ponadpodstawowych,a także pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Warszawie, Prezes Oddziału Piotrkowskiego SEP Jan Musiał.
← powrót