Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

FIRMA NA MEDAL

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Jeszcze 3 dni mają przedsiębiorcy z terenu powiatu bełchatowskiego na zgłoszenie firm w jedenastej edycji konkursu „Firma na medal”. W bełchatowskim starostwie odbyła się konferencja prasowa poświęcona konkursowi.

- Zachęcam przedsiębiorców do uczestnictwa w naszym konkursie, to możliwość sprawdzenia potencjału swojej firmy, a przede wszystkim doskonały sposób promocji – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Sam udział w konkursie świadczy o solidności danej firmy i pokazuje, że ma odwagę pokazać swe dokumenty, które są klarowne i przejrzyste, co jest podstawą działalności na współczesnym rynku.
główne
Konkurs dla przedsiębiorców, organizowany przez bełchatowskie starostwo, to działanie, które ma popularyzować dobre przykłady działalności gospodarczej w regionie. Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z biznesem ocenia firmy pod kątem kondycji finansowej, stylu zarządzania, wdrażania technologii przyjaznych środowisku, strategii rozwoju i tworzenia nowych miejsc pracy, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Kapitule przewodniczy starosta bełchatowski. 

- W tegorocznej edycji zgłoszenia przyjmujemy tylko poprzez pocztę elektroniczną, co ma usprawnić proces rejestracji firm – mówi Stanisław Gotkowicz, dyrektor biura Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie. - Konkurs nie przynosi wymiernych profitów finansowych, ale też nie powoduje żadnych kosztów dla firmy. Natomiast już sam udział w konkursie to prestiż, coś co nie jest do końca wymierne. Firma musi tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy, co zajmuje do pół godziny i potem już czeka tylko na werdykt kapituły. 

Uczestnicy konkursu „Firma na medal” zostaną ocenieni w następujących kategoriach: przedsiębiorcy prowadzący działalność powyżej 1 roku do 3 lat; przedsiębiorcy prowadzący działalność powyżej 3 lat: małe firmy do 50 osób, średnie firmy powyżej 50 osób. 

W ubiegłorocznej edycji konkursu statuetkę i możliwość posługiwania się tytułem „Firma na Medal” otrzymała firma „Batis” z Bełchatowa.

- Zeszły rok był dla nas wyjątkowy, bowiem świętowaliśmy 20 – lecie istnienia firmy, otrzymaliśmy tytuł „Dobrodziej Roku”, a także tytuł„Firmy na Medal” - mówi Zdzisław Jagusiak, właściciel „Batisu”. - Zatrudniamy ponad 80 osób, zajmujemy się transportem krajowym i międzynarodowym, mamy serwis samochodów osobowych i ciężarowych, sklep części zamiennych, stacje paliw oraz okręgową stację kontroli pojazdów. Polecam moim kolegom przedsiębiorcom udział w powiatowym konkursie, to nic nie kosztuje, a po ewentualnym zdobyciu tytułu można się nim pochwalić i zyskać nowych kontrahentów. U mojego syna, który jest prezesem firmy, na biurku stoi statuetka „Firmy na medal” i każdy z wchodzących do gabinetu widzi to wyróżnienie.
formularz-zgloszeniowy-dla-fir-1510664866 (doc) 0.07mb (Pobrań: 176)
formularz-zgloszeniowy-dla-fir-1510664866 (odt) 0.02mb (Pobrań: 322)
regulamin-konkursu-firma-na-me-1510664866 (pdf) 0.11mb (Pobrań: 154)
← powrót