Poniedziałek 06 grudnia 2021

Fotowoltaika w Nowym Janowie

Na budynku hydroforni na ujęciu wody w Nowym Janowie zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. W kosztach tego przedsięwzięcia, realizowanego przez samorząd gminy Kluki, partycypował budżet powiatu. Wsparcie wyniosło 30 400 zł.
janow
Zakres rzeczowy zadania o nazwie „Instalacja fotowoltaiczna na ujęciu wody w Nowym Janowie” objął montaż paneli fotowoltaicznych wraz z instalacją o całkowitej mocy ok 6,21 kWp. Efektem ekologicznym tej inwestycji jest produkcja energii elektrycznej na potrzeby hydroforni. Realizacja zadania ograniczy zapotrzebowanie na energię elektryczną produkowaną w sposób konwencjonalny, a tym samym emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

- Przedsięwzięcie Gminy Kluki wsparliśmy dotacją wynoszącą niewiele ponad 30 tysięcy złotych. Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jest coraz powszechniejsze i zgodne ze strategicznymi dokumentami, także naszymi, powiatowymi, jak np. Powiatowy program ochrony środowiska – mówi wicestarosta Jacek Bakalarczyk. - Panele fotowoltaiczne na hydroforni w Nowym Janowie dołączyły do niekrótkiej listy tego rodzaju inwestycji ekologicznych, dofinansowanych przez budżet powiatu.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji