Sobota 20 kwietnia 2024

Geografia to ich pasja

Blanka Janura i Natalia Krystek uczennice Szkoły Podstawowej w Dobiecinie zdominowały międzyszkolny konkurs z zakresu geografii i ekologii. Najlepszych z najlepszych nagrodził wicestarosta Jacek Bakalarczyk- gratulując wiedzy i chęci poszerzania swoich zainteresowań.
głowne
Konkurs podzielony był na dwie kategorie, dla klas IV-VI i VII-VIII. Głównymi założeniami konkursu było m.in. podniesienie świadomości uczniów o zasobach przyrodniczych w życiu każdego człowieka, kształtowanie odpowiedzialnego korzystania z zasobów przyrodniczych, rozwijanie wiedzy ekologicznej, a także kształtowanie umiejętności lokalizowania państw Europy i Świata.
W pierwszym etapie zmagań uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test zawierający około 30-40 pytań, w drugim etapie uczestnik musiał rozpoznać losowo wybrane zdjęcie drzewa, starsi uczniowie mieli za zadanie rozpoznać także krzewy, zaś trzeci etap polegał na rozpoznaniu wybranego państwa Europy, dla starszych uczniów -świata.

Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się świetną znajomością zagadnień geograficznych. To nie tylko znakomita okazją, żeby się tym pochwalić. Zdobywane przez Was doświadczenia konkursowej rywalizacji, prezentacji swoich umiejętności jest bezcenne- podkreślił Jacek Bakalarczyk wicestarosta, wręczając nagrody uczniom.

Kategoria -  kl. IV - VI:
   I miejsce - Blanka Janura
  II miejsce - Kamila Kałużna
 III miejsce - Maria Lasota

Kategoria - kl. VII - VIII:
  I miejsce - Natalia Krystek
 II miejsce - Julia Stępień
III miejsce - Lena Kołodziejczuk.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji