Sobota 20 kwietnia 2024

Gościnnie na nadmorskich dożynkach

Objazda, wieś w naszym partnerskim powiecie słupskim, była 11 września miejscem powiatowego święta plonów. Pozdrowienia od mieszkańców powiatu bełchatowskiego dla rolników słupskich przekazał Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie.
glowne
Objazda to stara osada słowińska, w której przez dziesiątki lat działało Państwowe Gospodarstwo Rolne. Działalność rolnicza i związane z nią obrzędy dożynkowe są w tej miejscowości bardzo bogate, co roku pielęgnowane i utrwalane, hołdujące staropolskiej tradycji dziękowania za plony i wspólnej zabawie całych rodzin. Tegoroczne święto plonów w Objeździe miało zasięg powiatowy. Udział w nim wzięły setki osób, w tym również goście z partnerskich regionów. Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie w imieniu władz samorządowych Powiatu Bełchatowskiego przekazał rolnikom słupskim pozdrowienia i życzenia wszelkiej pomyślności: zdrowia, dobrej pogody, obfitego urodzaju i godnej zapłaty za produkty rolne.
Na uczestników dożynek czekało mnóstwo atrakcji dla ciała i ducha. Gospodynie częstowały na stoiskach swojskimi potrawami, a na scenie zespoły taneczne i muzyczne prezentowały przygotowany repertuar. Najlepszym w powiecie słupskim rolnikom wręczone zostały odznaczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa”, natomiast Starosta Słupski nagrodził wyróżniających się gospodarzy statuetką „Bursztynowy Kłos 2021”. Rozstrzygnięto również tradycyjne konkursy na chleb i wieniec dożynkowy i wybrano najlepsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich.
A.Zawodzińska
Zespół ds.Promocji