Piątek 19 kwietnia 2024

Hala dla autobusów z nowym dachem

Budynek stacji obsługi autobusów na terenie bazy PKS w Bełchatowie został poddany termomodernizacji. W pierwszym etapie zostało wykonane docieplenie stropodachu. Z budżetu powiatu przeznaczono na to przedsięwzięcie 135 tysięcy złotych.
2
Stropodach na budynku stacji obsługi autobusów został docieplony na powierzchni 1100 metrów kwadratowych. W ramach realizacji zadania wykonano prace demontażowe i rozbiórkowo-przygotowawcze, wykonano montaż elementów z płyty OSB i obróbki blacharskie z blachy powlekanej. Następnym etapem był montaż płyt styropianowych, pokrycie dachu papą termozgrzewalną i wykonanie pozostałych niezbędnych obróbek blacharskich. Zadaniem wykonawcy prac była także utylizacja odpadów.

- Obiekt hali, w której serwisowane są pojazdy, jest w ciągłej eksploatacji, ponadto nie jest nowy. Jego renowację zaczęliśmy od najpilniejszej potrzeby, jaką była termomodernizacja stropodachu – mówi wicestarosta Jacek Bakalarczyk. - Zarówno zarząd powiatu, jak też kierownictwo spółki PKS mają na uwadze kolejne etapy prac w tym obiekcie.

Efektem ekologicznym realizacji zadania będzie zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną w wyniku ograniczenia strat ciepła w okresie grzewczym oraz redukcja o ok. 25 % emisji substancji szkodliwych do środowiska takich jak tlenki siarki, azotu, dwutlenek węgla, pył i sadza.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji