Wtorek 16 kwietnia 2024

Harcerski bieg „inoTEM”

15 stycznia odbyła się XIII Edycja Noworocznego Biegu inoTEM, organizowanego przez 12 Drużynę Harcerską „TEM” z Hufca ZHP Reduta, pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
glowne2
W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Na trzech trasach, długością i trudnością dostosowanych do wieku, rywalizowało około 150 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników. Wszystkie ekipy wytrwale i z entuzjazmem pokonywały swoje trasy. Zuchy, czyli najmłodsi uczestnicy imprezy odkrywali uroki zimy, układali symbol zimy – śnieżynkę, malowali na folii używając pastę do zębów śnieżną krainę, budowali karmnik dla ptaków, grali w parach w kalambury odgadując zimowe aktywności. W Gigantach Mocy na zuchy czekało zwiedzanie wystawy oraz drewniane narty, na których dzieci chodziły w parach. W czasie gry realizowano założenia tropu zuchowego „Ludzie zimy”, którego plakietki otrzymali w nagrodę. Harcerze razem z Biedronką i Czarnym Kotem, bohaterami popularnego serialu animowanego, walczyli z siłami zła. Na trasie biegu pobierali lekcje szermierki, odpowiadali na pytania, nagrywali vlogi, rysowali mapę. Na trasie nie zabrakło również typowo harcerskich zadań i takich, które sprawdzały kreatywność uczestników jak np. budowanie krzesła. Najbardziej wymagającą trasę pokonywali harcerze starsi i wędrownicy. Przemierzyli oni Bełchatów i jego okolice wzdłuż i wszerz wykonując najróżniejsze zadania, zdając wspólnie trop ukierunkowany na poznawanie swojej małej ojczyzny. W tym celu odwiedzili Muzeum Regionalne, przeprowadzili sondę wśród mieszkańców Bełchatowa, a także zastanawiali się, w jaki sposób mogą pomóc w rozwoju naszego miasta. Zwieńczeniem biegu była uroczystość rozdania nagród zwycięzcom biegu.

Fotorelacja tutaj
Kinga Janura, Organizator XIII Edycji Biegu Noworocznego "inoTEM"