• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

I LO w Bełchatowie nawiązało współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie już niebawem będą mieli możliwość rozwijać swoje zainteresowania i wiedzę z zakresu nauk medycznych. Dzisiaj Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, Dyrektor I LO Ewa Kępa i prof. Lucyna Woźniak Prorektor ds. rozwoju nauki i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podpisali List intencyjny deklaracją współpracy, a następnie Umowę o współpracy pomiędzy szkołą a uczelnią określającą szczegółowe zasady wymiany wiedzy i doświadczeń, popularyzacji nauk i studiów medycznych, porozumienia środowiska naukowego oraz podejmowanych działań i projektów edukacyjnych.
list intencyjny UM I LO-8399-5
- Po analizie możliwości współpracy pomiędzy naszą szkołą a uczelnią doszliśmy do wniosku, że warto podpisać list intencyjny oraz umowę o współpracy. To dobry kierunek i jeśli w umiejętny sposób zostaną połączone możliwości uczniów I LO i tego co może im zaoferować Uniwersytet Medyczny, będziemy mieli wielu wspaniałych studentów kierunków medycznych, którzy wrócą tutaj i będą pracować na rzecz zdrowia mieszkańców naszego regionu – mówi Starosta Dorota Pędziwiatr.

W ramach Umowy o współpracy Uniwersytet Medyczny w Łodzi zadeklarował m.in. umożliwić uczniom I LO w Bełchatowie uczestnictwo w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez UM, pomoc w realizacji projektów związanych z profilaktyką prozdrowotną, prezentację nowoczesnej aparatury i metod diagnostycznych oraz objęcie patronatem konkursów organizowanych przez szkołę.

I LO w Bełchatowie w ramach Umowy zadeklarowało udział uczniów w warsztatach organizowanych przez uczelnię, promowanie wydarzeń organizowanych przez uczelnię oraz udział w wybranych wydarzeniach, a także umożliwienie prowadzenia badań wśród nauczycieli, uczniów oraz rodziców (za zgodą) stanowiących podstawę prac naukowych.

- Jesteśmy otwartą i dynamicznie rozwijającą się uczelnią i myślę, że w wielu obszarach będziemy mogli zainteresować młodych ludzi z potencjałem. O współpracy z I LO myślimy wielokierunkowo, m.in. pod kątem pozyskania studentów zarówno na kierunki medyczne, jak i nauk o zdrowiu, czy biotechnologię medyczną. Oprócz tego, widzimy tutaj szereg płaszczyzn współpracy związanych np. z oceną jakości i stanu zdrowia mieszkańców regionu w świetle i wobec przemian, które z czasem nastąpią. Korzyści z takiej współpracy możemy łatwo zdefiniować i połączyć siły, choćby w celu pozyskania środków finansowych i optymalne wykorzystanie funduszy w celu na podniesienia jakości życia mieszkańców regionu – powiedziała prof. Lucyna Woźniak, Prorektor UM w Łodzi.