• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

II Liceum w Bełchatowie z nową ekopracownią

II Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie to kolejna placówka oświatowa, która w tym roku zyskała nowoczesną pracownię, bogato wyposażoną w najnowsze pomoce dydaktyczne.
Całość zadania pn. „Utworzenie ekopracowni w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie” wyniosła 56 411,73 zł. Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi stanowiła 53 591,14 zł, a wkład własny z budżetu powiatu – 2 820,59 zł.
ekopracownia II LO (3)
W ramach zadania zakupiono elementy wyposażenia (stoliki trapezowe, krzesła, biurko nauczycielskie, krzesło nauczycielskie, fototapeta, tablica biała obrotowo-jezdna, szafy przeszklona, rolety, stojaki na mapy).

Kluczowe były również pomoce dydaktyczne, w tym mapy, atlasy geograficzne, plansze edukacyjne, zestawy skał, modele części ciała człowieka oraz preparaty biologiczne. Ponadto pracownia została wyposażona w sprzęt multimedialny, tj. laptop i zestaw interaktywny.

Nowa pracownia ma być miejscem, gdzie uczniowie II Liceum będą rozwijać swoje zainteresowania geograficzne, przyrodnicze, chemiczno-fizyczne i kształtować proekologiczne postawy.

Uroczyste otwarcie nowej pracowni szkolnej zaplanowano na wrzesień.

www.wfosigw.lodz.pl