Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

III sesja Rady Powiatu w Bełchatowie - o czym radzili?

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
W piątek, 24 maja odbyła się III Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni zapoznali się m.in. z oceną stanu bezpieczeństwa sanitarnego w Bełchatowie, którą przedstawiła PPIS w Bełchatowie Katarzyna Marczak oraz z „Raportem o stanie Powiatu Bełchatowskiego za 2023 rok”, o przedstawieniu którego poinformował Starosta Jacek Zatorski. Raport będzie teraz podany debacie publicznej.
Pod tym linkiem możesz zapoznać się z raportem i pobrać zgłoszenie do debaty: https://tiny.pl/df4ps
sesja 24 maja-5662-22
Radni przyjęli ponadto większością głosów uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu na 2024 r. zwiększających budżet o blisko 4 mln zł zarówno po stronie dochodów jak i wydatków. Zmiany wynikają głównie z wprowadzenia 3,5 mln zł pomocy finansowej z Gminy Bełchatów na inwestycje drogowe, wprowadzenia 40 tys. zł dotacji na zadania z profilaktyki zdrowotnej w ramach „Zdrowie Łódzkie na plus” i ponad 240 tys. zł na zwiększone świadczenia dla rodzin zastępczych.
← powrót