Środa 24 kwietnia 2024

Informacja o liczbie uchodźców w powiecie

Ponad ośmiuset ukraińskich uchodźców przebywa aktualnie na terenie naszego powiatu. Dwie grupy – łącznie trzysta osób, przebywa w Słoku i Wawrzkowiźnie, gdzie zostali ulokowani przez służby Wojewody Łódzkiego. Pozostali korzystają z zakwaterowania prywatnego oraz komunalnego.
glowne 2
Gminy powiatu bełchatowskiego przedłożyły Staroście Bełchatowskiemu informację o liczbie mieszkańców Ukrainy, przebywających na ich terenie. Z danych wynika, że z zakwaterowania prywatnego korzysta 489 osób. Najwięcej – 255, mieszka w Bełchatowie, 101 – w gminie Kluki, 66 - w gminie Kleszczów, 17 – w gminie Szczerców, 15- w gminie Rusiec, 14 – w gminie Bełchatów, 12 – w gminie Zelów, 9 – w gminie Drużbice. Ponadto samorządy gmin Kleszczów i Rusiec zorganizowały zakwaterowanie dla łącznie 15 uchodźców w swoich zasobach komunalnych. Te liczby z pewnością będą się zmieniać. Jak poinformował wczoraj wicewojewoda Karol Młynarczyk podczas widekonferencji z samorządami z Łódzkiego, będą napływać do nas kolejni Ukraińcy. Zakłada się, że zatrzymają się w województwie na określony czas z możliwością relokacji do innych miejsc.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji