Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

Inwestycje w Edukację i Zdrowie: Powiat Bełchatowski otrzymuje wsparcie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk odebrali dzisiaj symboliczne czeki z rąk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Województwa Łódzkiego na dotację do zadania „Utworzenie miejsca edukacji ekologicznej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie” oraz na realizację działań z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Łączna kwota przyznanego dla Powiatu Bełchatowskiego dofinansowania to blisko 210 tys. zł.
UM Granty-0365-1

Na zagospodarowanie wewnętrznego dziedzińca ZSP nr 1 wraz z zielonym patio i elementami edukacji ekologicznej Powiat Bełchatowski otrzymał w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski – ogrody przyjazne naturze” prawie 169,2 tys. zł dofinansowania. Całkowita wartość zadania, które zostanie zrealizowane do końca sierpnia tego roku to ponad 231,7 tys. zł.
Z kolei dotację w kwocie 40 tys. Powiat Bełchatowski otrzymał na realizację w tym roku działań z zakresu promocji zdrowia, edukacji zdrowotnej i profilaktyki chorób w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”. W ramach przyznanej dotacji Powiat planuje zorganizowanie dla mieszkańców m.in. warsztatów Nordic Walking, pikniku sportowego, rajdu na 5 i 10 km na terenie lasów państwowych przyległych do Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie oraz edukację w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i młodzieży uczestniczących w akcji „Wakacje z PCS”.
← powrót