Czwartek 28 marca 2024

Jak oswoić seniora z komputerem? Wartościowe spotkanie

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS zaprasza we wtorek, 23 lutego o godz. 11 na spotkanie on-line dotyczące wspierania starszych pokoleń w edukacji cyfrowej. Jest ono adresowane do osób chcących się uczyć i tych, którzy chcą uczyć i wspierać w nauce. Warunkiem udziału w tej konferencji jest wcześniejsza rejestracja pod linkiem, wskazanym w dalszej części artykułu.
kompy glowne
Wiele osób i organizacji zgłasza (m.in. w projektach składanych w ramach dotacji i grantów) chęć świadczenia wsparcia edukacyjnego osobom o niższych kompetencjach cyfrowych (najczęściej osób starszych) oraz chęć podniesienia własnych umiejętności korzystania z cyfrowych mediów. W ankietach wypełnianych dla Centrum OPUS, dotyczących korzystania z doradztw, spotkań i konferencji on-line, także wskazywano na umiejętności cyfrowe jako na barierę uczestnictwa. Dlatego zapraszamy wszystkich na konferencję poświęconą wspieraniu osób starszych w uczeniu się technologii cyfrowych.

W dowolnym terminie po spotkaniu będzie można skorzystać z nieodpłatnej konsultacji z realizatorami międzynarodowego projektu w ramach Erasmus + Stowarzyszenia HIPOKAMP i FUNDACJI 2035 (partnera lokalnego) oraz możliwości praktycznego poznania nowej platformy do e-learningu.

Dlaczego warto?
  • Zaprezentujemy międzynarodowe doświadczenia wspierania osób starszych w uczeniu się technologii cyfrowych - w nowych warunkach, wobec nowych barier, zagrożeń i potrzeb.
  • Wskażemy najważniejsze wyzwania i konieczność zmiany podejścia w procesach edukacyjnych w obszarze technologii cyfrowych.
  • Zaproponujemy inne, naszym zdaniem bardziej przemyślane, metody pracy edukacyjnej w procesie uczenia się technologii cyfrowych w całościowym kontekście edukacji medialnej.
  • Zaprosimy do współpracy i budowania społeczności świadomej i kompetentnej w obszarze uczenia się technologii cyfrowych w oparciu o nowoczesne, praktyczne i odpowiedzialne społecznie zasady.
  • Nasza konferencja zasygnalizuje najważniejsze światowe trendy i najnowsze rekomendacje.

Czekamy na Państwa, aby rozpocząć współpracę i stać się wspólnie kreatorami koniecznych zmian!
Uczyć musimy się wszyscy. Postaramy się do tego zachęcić i przekonać!
23 lutego, godz. 11-12.30

Uczyć siebie lub uczyć kogoś? To wielka odpowiedzialność i największe wyzwanie kompetencyjne, któremu można sprostać jedynie wówczas, gdy wciąż rozwijamy się sami, aby móc skutecznie wspierać innych.

LINK DO REJESTRACJI:
Po rejestracji otrzymają Państwo link na spotkanie. Nie jest konieczne zainstalowanie żadnych aplikacji ani programów. Nie ma haseł. Wystarczy kliknąć w link.

STRONA PROJEKTU:

Źródło:  foto Pixabay, info z Centrum Promocji
i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS
Opr. A.Zawodzińska, Zespół PR, starostwo
Edukacja cyfrowa_konferencja (pdf) 0.30mb (Pobrań: 113)