Piątek 19 kwietnia 2024

Jednostka OSP Bełchatów - Grocholice w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym

To był ważny wieczór dla jednostki Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie-Grocholicach. W sobotę, 18 lutego, strażacy spotkali się na zebraniu sprawozdawczym połączonym z uroczystym włączeniem jednostki (decyzją Komendanta Głównego PSP) do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
IMG_8357 (Copy)
Decyzję o włączeniu jednostki do KSRG odczytał druh Marek Jasiński, Członek Zarządu Powiatu Bełchatowskiego.
W 2022 roku druhowie OSP Grocholice interweniowali 82 razy w akcjach ratowniczo-gaśniczych: 36 to pożary, 40 – miejscowe zagrożenia i dwa razy zabezpieczali rejon operacyjny. W czterech przypadkach zgłoszono fałszywe zagrożenia. Druhowie ponadto w minionym roku zorganizowali na zakończenie jubileuszu 100-lecia istnienia jednostki piknik dla mieszkańców przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Co ważne, sala w strażnicy, w minionym roku oddana była do dyspozycji uchodźców z Ukrainy, a jednostka pozyskała m.in. samochód operacyjny Ford transit od PSP Bełchatów.