Piątek 19 kwietnia 2024

Jednostki OSP Ludwików i OSP Podwody podsumowały 2022 rok

Druhny i druhowie z OSP Ludwików i OSP Podwody spotkali się w sobotę, 11 marca, w swoich jednostkach, by podsumować działalność w 2022 roku.
DSC_0570 (1)
Strażacy z OSP Ludwików uczestniczyli w ubiegłym roku w 17 akcjach ratowniczo-gaśniczych, w tym: 6 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń, a 2 zgłoszenia okazały się być fałszywymi alarmami. Druhowie brali też udział w wielu uroczystościach i zabezpieczeniach imprez gminnych i powiatowych. Na terenie jednostki zorganizowali dwie integracyjne imprezy plenerowe dla społeczności lokalnej: "Dzień sąsiada" i "Zakończenie lata". Podczas sobotniego zebrania sprawozdawczego udzielono absolutorium Zarządowi jednostki i wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom i dzieciom z MDP, a drużyna dziecięca złożyła ślubowanie. Starostę Bełchatowskiego reprezentował Krzysztof Iwański z Wydziału Spraw Obywatelskich.

Strażacy z OSP Podwody w 2022 wyjeżdżali 3 razy do gaszenia pożarów i 12 razy brali udział w likwidacji miejscowych zagrożeń. Jednostka, której Zarząd otrzymał absolutorium, współpracuje z fundacją Anioły Serc oddając im nakrętki, z grupą Leszy Bełchatów posprzątała pobliski las, brała też czynny udział w zabezpieczeniu Gminnej Zadyszki, Dożynek oraz Biegu „Bełchatowska Piętnastka”. Druhowie zorganizowali ponadto warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem klocków lego. Starostę Bełchatowskiego na zebraniu sprawozdawczym reprezentował Paweł Lesiak, naczelnik Wydziału Skarbu i Gospodarki Nieruchomościami.