Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Czwartek 30 listopada 2023

Już jesteś? Wystartowała kampania promująca rodzicielstwo zastępcze

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Wystartowała pierwsza ogólnopolska, inspirująca kampania „Już jesteś?” promująca rodzicielstwo zastępcze w Polsce, do której przyłączyło się także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie.
Juzjestes_1200x628_banner-4
„Już jesteś?” to pytanie, które wyraża tęsknotę dziecka w oczekiwaniu, aż rodzic wróci z pracy, czy przyjdzie przeczytać bajkę przed snem. A co z tymi, do których nikt nie wraca ani nie czyta bajek?

W Polsce obecnie czeka na rodziców blisko 15,5 tysiąca dzieci. W powiecie bełchatowskim funkcjonuje 105 rodzin zastępczych, ale to wciąż za mało w stosunku do potrzeb.

"Rodzinę zastępczą tworzą zwykli ludzie, którzy robią niezwykłe rzeczy. To rozwiązanie pomocowe dla dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Samotne dziecko, które trafia do rodziców zastępczych, otrzymuje ze strony odpowiedzialnego dorosłego troskę i akceptację. To piękny dar dla małych ludzi, którzy w trudnym dla nich czasie potrzebują ciepła, wsparcia i miłości" - czytamy na stronie kampanii.

Zastanawiasz się, czy aby być rodzicem zastępczym musisz być w związku małżeńskim? Jakie warunki prawne i materialne trzeba spełniać? Odpowiedzi na te i inne pytania można odnaleźć dzwoniąc na bezpłatną infolinię 22 490 80 50.

Informacje są również dostępne na stronie internetowej www.juzjestem.info oraz na profilach społecznościowych Fundacji Edukacja z Wartościami i Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
← powrót