Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

Każdy z nas zyska na ochronie środowiska

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Parada Wolności dla Ziemi i Jarmark Ekologicznych Rozmaitości to znaki firmowe tego wydarzenia. Powiatowe Obchody Dnia Ziemi, organizowane od lat przez bełchatowskie starostwo, zgromadziły w centrum Bełchatowa, kilkaset osób, głównie przedszkolaków i uczniów. Wszystkich łączyła jedna idea: promocja troski o środowisko.
glowne
W barwnym pochodzie ulicami miasta uczestnicy Parady Wolności dla Ziemi prezentowali ekologiczne hasła. Na jej finiszu transparenty były oceniane przez komisję konkursową z wicestarostą Grzegorzem Gryczką na czele, która za najlepszy uznała apel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego: „Ziemia aż się prosi, bo tych śmieci nie unosi. Segreguj odpady!”. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęło Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Bełchatowie, a trzecie PS nr 2, natomiast wyróżnienia otrzymały PS nr 7 w Bełchatowie i Akademia Jabłuszko. Placówki przygotowały także stoiska, na których prezentowały w większości prace plastyczne, wykorzystujące różne materiały i surowce wtórne. Za najciekawsze uznano stanowisko SOSW w Bełchatowie, wyróżniające się „pociągiem do recyklingu”. W tej rywalizacji nagrodzone zostały także Akademia Jabłuszko w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bełchatowie oraz Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim i Zespół Szkół i Placówek BSTO w Bełchatowie.

Nagrody, ufundowane przez samorząd powiatu bełchatowskiego, stanowiły sprzęt rtv i aparaty fotograficzne. Kosztowały w sumie 11 tys. zł. Podczas PODZ zostały także przeprowadzone warsztaty ekologiczne, uczące wykorzystania surowców wtórnych. Przeznaczono na nie 2,3 tys. zł.
Najciekawsze hasła Parady Wolności dla Ziemi 2018

Tu mieszkamy, tu żyjemy i zielono mieć pragniemy. Graj z nami w zielone i trzymaj przyrody stronę

Gdy o Ziemię będziesz dbał, czysto wokół będziesz miał

Przez ochronę środowiska każdy dłuższe życie zyska

Wszyscy na tym zyskamy, gdy świat posprzątamy

Zieleń tu, zieleń tam, więc o środowisko dbam

Miej kulturę i chroń naturę

O przyrodę dbaj, by na Ziemi był raj

Nie daj się skusić, nawet podczas wakacji pamiętaj o segregacji

Ekonomik apeluje, niech każdy Ziemię szanuje

Jestem eko, jestem spoko, zdrową Ziemią cieszę oko,
bo w Kilińskim uczę się i na zdrowie wciąż mam chęć

Czyste środowisko to najlepsze uzdrowisko

Nie szukaj wymówki, chroń nawet mrówki

Los matki Ziemi od nas zależy, więc dbajmy o nią tak, jak należy

Ziemia prosi: Dbajcie o mnie, bo ja kocham was ogromnie
A.Zawodzińska
Zespół ds.Pomocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

 
← powrót