Poniedziałek 02 sierpnia 2021

Kolejna akcja HDK

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Elektrowni Bełchatów, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kociszewie i tamtejsza Parafia Św. Teodora  zorganizowali  akcję krwiodawstwa i podsumowanie konkursu plastycznego pn.: "Zostań Bohaterem - oddaj krew". 
główne
Wydarzenie  odbyło się pod Patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. Powiat reprezentował Przewodniczący  Sławomir Malinowski.
Krew oddało 28 osób, dzięki którym udało się zebrać 12 370 ml tego niezastąpionego leku przywracającego zdrowie i życie.


Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia czy życia. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym.
Każda osoba, która zdecyduje się oddać krew zostaje Honorowym Dawcą Krwi. 

Warto wspierać  inicjatywy, które  pokazują i uczą, że oprócz  satysfakcji z udzielonej pomocy, oddawanie krwi przyczynia się do ratowania ludzkiego życia. Szczególnie ważna, wręcz  bezcenna jest postawa organizatorów, którym w tym miejscu wypada podziękować i życzyć kolejnych tak wspaniałych akcji. 

 
Zespół ds. Promocji
← powrót