Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 26 września 2023

Kolejne niskoemisyjne autobusy w taborze PKS

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Na placu powiatowej spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej pojawiło się kolejnych sześć nowoczesnych i ekologicznych autobusów IVECO DAILY 65c. W każdym są po 22 miejsca siedzące dla pasażerów, a zakupione zostały w ramach zadania "Zakup taboru z napędem niskoemisyjnym Euro 6d". Wykonawca miał czas na dostarczenie pojazdów do końca listopada, ale wywiązał się z umowy wcześniej.
IMG_0510
W marcu tego roku, w ramach zadania "Zakup taboru z napędem niskoemisyjnym Euro 6d" PKS otrzymał 5 autobusów marki IVECO i jeden MB Sprinter (trzy przeznaczone dla 28 pasażerów, kierowcy i pilota, 2 do przewozu 22 osób i jeden z 20 miejscami siedzącymi).

Wartość całego zamówienia sięgnęła 5.890.470 zł, z czego 4.250.000 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, a 1.640.470 zł z Budżetu Powiatu Bełchatowskiego.

Nowy tabor jest wykorzystywany głównie w komunikacji publicznej i działalności przewozowej, a także w działalności turystycznej PKS. Jak podkreśla Sebastian Brózda, prezes PKS w Bełchatowie, nowe autobusy to nie tylko większy komfort podróżowania, ale także niższe koszty i ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery.

Ale to nie koniec wymiany taboru PKS. Wniosek Starostwa Powiatowego w Bełchatowie o dofinansowanie zakupu kolejnych niskoemisyjnych autobusów opiewający na 2 mln zł znalazł się już na liście do dofinansowania z Polskiego Ładu.
 
← powrót