Piątek 19 kwietnia 2024

Kolejny etap planu transformacji - konsultacje

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego opublikował projekt Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji. Tym samym dokument jest nie tylko podany do publicznej wiadomości, ale podlega także konsultacjom społecznym. Czas na składanie uwag potrwa do 21 czerwca.
glowne trans
Zasadniczym celem sprawiedliwej transformacji jest neutralność klimatyczna, czyli ograniczenie działalności wysokoemisyjnych sektorów gospodarki na rzecz gałęzi przyjaznych środowisku, co Unia Europejska zamierza zrealizować ostatecznie do 2050 roku. Posiadanie planu osiągnięcia tego celu i zaakceptowanie go przez Komisję Europejską daje szansę na finansowe wsparcie przemian. Województwo łódzkie, na którego terenie leży bełchatowskie zagłębie paliwowo-energetyczne, również czeka to zadanie. Dokument pt. „Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji dla Województwa Łódzkiego” jest gotowy. Termin składania do niego uwag upływa 21 czerwca o godz. 16.
Uwagi można składać zgodnie ze wzorem formularza za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: transformacja@lodzkie.pl bądź pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) na adres:
Departament Polityki Regionalnej
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego