• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Czwartek 13 czerwca 2024

Konkurs Recytatorski dla Młodych Talentów pod Patronatem Starosty Bełchatowskiego

Pod Patronatem Starosty Bełchatowskiego odbył się dzisiaj 27 listopada w III Liceum Ogólnokształcącym, XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Od lat konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem, a w tym roku udział wzięło w nim 28 uczniów ze szkól podstawowych (klasy 7-8) i 14 uczniów szkół ponadpodstawowych.
konkurs recytatorski mickiewicz-1858-28

W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrody otrzymali:
I miejsce Zuzanna Mastalerz II LO
II miejsce Małgorzata Dąbrowska I LO
III miejsce Kinga Strugacz ZSP Szczerców
wyróżnienie Natalia Rabenda III LO
wyróżnienie Inga Grodzka II LO
Nagrody dla pięciu najlepszych recytatorów ze szkół ponadpodstawowych w imieniu Doroty Pędziwiatr Starosty Bełchatowskiego wręczyła Agnieszka Wasilewska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.
W kategorii szkół podstawowych nagrody otrzymali:
I miejsce Wojciech Pawlik SP 1
II miejsce Sandra Kacprzak SP 13