Czwartek 25 kwietnia 2024

Konkursy w bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w  konkursach.
mipbp-belcjatow-1613995726.jpg-1652354434
XXIV Powiatowym Konkursie Literackim "Książki na medal" - przedmiotem konkursu jest napisanie recenzji książki, polecane książki powinny być spoza kanonu lektur szkolnych. Objętość prac nie powinna przekraczać 2 stron maszynopisu o formacie A4.

XI Powiatowym Konkursie Literackim "Bajka dla siostrzyczki i braciszka" - przedmiotem konkursu jest napisanie bajki, opowiadania. Do prac można dołączyć ilustracje. Objętość prac nie powinna przekraczać 2 stron maszynopisu o formacie A4.

Konkurs „Bajka dla siostrzyczki i braciszka” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI) z całego powiatu bełchatowskiego. Natomiast w konkursie „Książki na medal” mogą wziąć udział uczniowie zarówno szkół podstawowych (klasy VII-VIII) jak i ponadpodstawowych z całego powiatu bełchatowskiego.
Prace należy składać do 15 listopada 2022 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie, przy ulicy Kościuszki 9. bądź drogą pocztową.

Źródło:MIPBP