Piątek 29 marca 2024

Krwiodawcy razem w Kociszewie

Blisko 10 litrów krwi od 21 osób zebrano w Kociszewie podczas obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy, zorganizowanych przez Klub HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów wspólnie z parafią w Kociszewie, PCK w Bełchatowie i Szkołą Podstawową w Kociszewie. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr objęła tę inicjatywę patronatem honorowym.
glowne
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie całych rodzin. Rodzice oddawali krew, a dzieci w tym czasie wykonywały prace plastyczne nt.: „Oddaj krew – to dziecinnie proste”, a potem wspólnie oglądali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Gościem wydarzenia był Sławomir Malinowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie. Krew w dniu akcji oddało 21 krwiodawców, choć chętnych było więcej. Dało to 9450 ml  cennego leku, wciąż brakującego w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Zarząd Klubu HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów serdecznie dziękuje Krwiodawcom za oddanie cząstki siebie innym, a sponsorom za docenienie ich bezinteresowności i odwagi.

Zespół ds. Promocji