Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

Kupujemy niskoemisyjne autokary turystyczne dla PKS w Bełchatowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Już niedługo ci mieszkańcy, którzy zdecydują się wybrać na wycieczkę z powiatową spółką Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie, będą podróżować w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.
IMG_5447 (Copy)
We wtorek, 9 maja, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk podpisali umowę na zakup i dostawę w ciągu najbliższego miesiąca dwóch autobusów turystycznych hiszpańskiej marki Irizar z wykonawcą - przedstawicielem firmy Wanicki wyłonionej w przetargu.

- Obydwa pojazdy będą niskoemisyjne i wyprodukowane w latach 2018 -2019. Pierwszy z autobusów będzie miał 55 miejsc dla pasażerów, a drugi 67 miejsc plus - oczywiście – miejsce dla kierowcy i pilota – opisuje Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr dodając, że na zakup autobusów Powiat otrzymał blisko 2 miliony złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wartość całej inwestycji w ramach zadania „Zakup taboru nieskoemisyjnego”, wraz z wkładem własnym z budżetu Powiatu, wynosi 2 024 580 zł.

← powrót