Czwartek 28 marca 2024

Las...w pracach plastycznych

IV edycja konkursu „Mój las” podsumowana. W Szkółce Leśnej Borowiny rozstrzygnięto konkurs dedykowany uczniom szkół podstawowych z terenu powiatu. Nagrody dla uczestników ufundowało m.in. bełchatowskie starostwo.

głowne
W tegorocznej edycji konkursu „Mój las” wzięły udział 34 szkoły z terenu powiatu. Nadesłano w sumie 137 prac plastycznych.
Celem konkursu jest rozwijanie naturalnej fascynacji uczniów światem przyrody, promocja aktywnego spędzania czasu oraz propagowanie wiedzy przyrodniczo- leśnej.
Konkurs podzielono na dwie kategorie: indywidualną i grupową. Każda szkoła mogła zgłosić 10 prac konkursowych w kategorii indywidualnej (po 5 na przedział klas I-IV oraz V-VIII) i 3 prace konkursowe w kategorii grupowej.
W części indywidualnej należało wykonać pracę plastyczną w formacie A3 lub A4 (technika: malowanie, rysowanie, wycinanie, wyklejanie lub inna technika) przedstawiającą możliwość spędzenia czasu w wolnego w lesie(np. spacery, grzybobranie, jazda rowerem, biegi, fotografowanie itd.) lub atrakcyjne obiekty turystyczne, edukacyjne z terenu Nadleśnictwa Bełchatów. W części grupowej szkoła mogła wytypować maksymalnie 3 drużyny pięcioosobowe, które zobowiązane były nadać sobie leśny pseudonim. Ponadto drużyna miała za zadanie stworzyć plakat z hasłem „Zapraszamy do lasu” w dowolnym formacie. Plakat miał przedstawiać możliwości spędzania czasu wolnego w lesie i być zaproszeniem do skorzystania z takiej formy aktywności.
Komisja konkursowa nie miała łatwego zadnia przy wyborze najpiękniejszych prac, bowiem poziom wykonania, estetyka nadesłanych prac była na bardzo wysokim poziomie. W sumie nagrodzono 97 prac.

Najlepszych z najlepszych wyróżnili dzisiaj:nadleśniczy Nadleśnictwa Bełchatów Jarosław Zając, wiceprezydent miasta Łukasz Politański i Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Rafał Owczarek.
Nagrody ufundowało m.in bełchatowskie starostwo. Organizatorem konkursu było Nadleśnictwo Bełchatów przy współpracy Ligi Ochrony Przyrody.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji