Piątek 29 marca 2024

Laureaci konkursu już znani

Znamy już zwycięzców konkursu pn.: ,,Ziemia — moja ekologiczna planeta", którego organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Konkurs zorganizowano z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska oraz Dni Ziemi.
główne
Konkurs pn.: ,,Ziemia-moja ekologiczna planeta" skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu powiatu bełchatowskiego.
Prace należało składać w trzech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy 0 – praca plastyczna wykonana samodzielnie lub w grupie (maksymalnie przez 2 osoby), uczniowie klas I-III szkół podstawowych – praca plastyczna wykonana samodzielnie lub w grupie (maksymalnie przez 2 osoby), oraz oraz uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych – praca plastyczna wykonana samodzielnie. Głównym celem zorganizowania konkursu było propagowanie wiedzy ekologicznej wśród dzieci.
Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie pracy plastycznej w formie przestrzennej nawiązującej do głównego hasła konkursowego. Praca plastyczna mogła zostać wykonana techniką dowolną, przy użyciu dowolnych materiałów. Nadesłane prace jak zawsze zachwyciły jury, pomysłowość, kreatywność dzieci jest na najwyższym poziomie. Dlatego jury nie miało łatwego zadania przy wyborze tych najpiękniejszych prac.

A zwycięzcami są:
Kategoria I : dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy 0

I miejsce - Malina Lipnicka (7 lat)
II miejsce - Agata Janus (6-7 lat)
III miejsce - Lena Rośniak (3 lata)

Kategoria II : uczniowie klas I-III szkół podstawowych

I miejsce- Katarzyna Mikunda (10 lat), Blanka Janura (10 lat)
II miejsce - Szymon Kudra (10 lat), Mateusz Kudra (7 lat)
III miejsce - Agata Rękawica (9 lat), Bartosz Rękawica (9 lat)

Kategoria III : uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych

I miejsce - Malwina Świerk (13 lat)
II miejsce - Aleksandra Łuczyńska (15 lat)