Poniedziałek 23 maja 2022

Mammografia w Szczercowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi odbędą się 26 maja w Szczercowie. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je panie, które urodziły się w 1972 roku.
mammo2-1606214814
Systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych, wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.
Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowości: Szczerców - 26 maja 2022 w godzinach od 14.00 do 16.30 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. A. Mickiewicza 39

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:
-nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
-lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie można zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii.

 


Źródło:LUX MED Diagnostyka
← powrót