Czwartek 28 marca 2024

Matura 2021

W szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski trwają przygotowania do tegorocznej matury. Maturzyści rozpoczną swoje zmagania 4 maja egzaminem maturalnym z języka polskiego a zakończą 19 maja informatyką oraz językiem włoskim. Jak w roku ubiegłym tak i w tym egzaminy ustne nie są obowiązkowe.
główne energetyk
W tym roku do matury przystąpi 471 absolwentów szkół ponadpodstawowych, 270 licealistów (122 z I LO, 123 z II LO, 25 z IV LO w ZSP Nr 1) oraz 201 absolwentów technikum (91 z TE w ZSP Nr 1, 84 z TE-H w ZSP Nr 2, 26 z TM w ZSP w Zelowie). Dołączy do nich 195 absolwentów z lat ubiegłych.
Największą popularnością wśród przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym cieszy się język angielski do którego przystępuje 60,57 % absolwentów roku szkolnego 2021/2022. Następne w zestawieniu uplasowały się: matematyka (26,49%), język polski (23 %), biologia (21,56 %), geografia (21,15 %), chemia (11,5 %), fizyka i astronomia (5,34 %), wiedza o społeczeństwie (4,72 %), historia/informatyka (3,49 %).
W związku z sytuacją pandemiczną w kraju egzaminy maturalne przeprowadzone zostaną z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szkoły dostosowują warunki do zaleconych wymogów, aby uczniowie w możliwie najbardziej bezpiecznych warunkach przystąpili do matury.
Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy przysłowiowego „połamania piór”!

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu