• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Sobota 24 lutego 2024

Młodzież angażuje się w tworzenie wizji przyszłości

Młodzież z bełchatowskich szkół prowadzonych przez Powiat miała okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach zorganizowanych w ramach projektu Bełchatów 5.0. Aktywizacja potencjału społecznego na rzecz transformacji regionu. Celem tego typu warsztatów jest zaangażowanie młodzieży w tworzenie wizji na własne wydarzenie powiązane z tematyką zmian klimatycznych, z którym będą się utożsamiali.
_MG_0206-4
W pierwszych warsztatach uczestniczyli uczniowie ZSP nr 1 i ZSP nr 2 w Bełchatowie, a kolejnego dnia uczniowie I LO i II LO w Bełchatowie. Ostatniego dnia z ekspertami spotkali się członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie.

- Włączenie młodych osób w planowanie przyszłości regionu jest niezmiernie ważne, gdyż to właśnie osoby powyżej 35 roku życia będą kształtowały jego nową przyszłość za 15 lat. Ważne, by widziały dla siebie szanse do rozwoju - tu, na miejscu - podkreśla Maciej Kozakiewicz, koordynator projektu Bełchatów 5.0.