• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 19 czerwca 2024

Modny folklor: KGW Dobrzelów organizuje wyjątkowy pokaz mody!

KGW Dobrzelów zorganizowało fascynujący pokaz mody, w którym uczestniczki konkursu zaprezentowały swoje wyjątkowe stroje inspirowane lokalnym folklorem oraz dziedzictwem kulturowym województwa łódzkiego. Stroje zawierały tradycyjny element kulturowy, taki jak rękodzieło, haft czy wycinanki, które zostały umiejętnie połączone z nowoczesnymi trendami modowymi.
Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
kgw 1
Pokaz mody był doskonałą okazją do promocji aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności wiejskich oraz do popularyzacji regionalnego dziedzictwa kulturowego województwa łódzkiego.
Przypomnijmy, że strój zaprojektowany przez KGW Dobrzelów zwyciężył w konkursie ,,Modna gospodyni pięknym życie czyni".