Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 06 czerwca 2023

Nie traktują już powietrza, jak powietrze

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Milusińscy z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie wzięli udział w ekologicznych feriach, których bohaterem było powietrze. Pogadanki, zajęcia plastyczne, doświadczenia fizykochemiczne były dla maluchów także atrakcyjną formą spędzania czasu.
glowne
W dniach 29 stycznia – 2 lutego br. w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Zelowie odbyły się Ferie Ekologa pt. „Wszędobylskie powietrze”, podczas których dzieci zostały zapoznane z powietrzem, jego właściwościami, źródłami zanieczyszczeń, przyczynami i konsekwencjami smogu, a także z przyjaznymi środowisku źródłami energii. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie, dlaczego należy dbać o czystość powietrza? W ramach ferii zostały również przeprowadzone proste doświadczenia, w których dzieci poznawały zjawiska ze świata fizycznego. Na zajęciach plastycznych dzieci doskonaliły umiejętności artystyczne, ale poprzez tematykę prac utrwalały zdobytą wiedzę o powietrzu i jego ochronie. Zadanie to współorganizowano wraz ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie.
Magdalena Luba
Referat ds. edukacji ekologicznej
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót