Środa 24 kwietnia 2024

Niebawem rusza kompleksowy remont auli w ZSP nr 1 w Bełchatowie

Już wkrótce aula w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie nie tylko wypięknieje, ale także poprawi się jej funkcjonalność. W środę, 16 listopada, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk podpisali umowę z wykonawcą – PHU Barbara Maziarz na przebudowę i remont auli wraz z termomodernizacją stropodachu w ZSP nr 1.
IMG_8606 (Copy)
Inwestycja warta ponad 1 mln 552 tys. zł zostanie wykonana w ramach zadania „Przebudowa auli w ZSP nr 1 w Bełchatowie w celu poprawy efektywności energetycznej wraz z utworzeniem miejsca edukacji ekologicznej – OS”. Wykonawca został wyłoniony w drugim przetargu. Na wykonanie prac, zgodnie z umową, ma termin do końca lipca 2023 roku.

- To bardzo istotna inwestycja. Nasza aula jest jedynym takim pomieszczeniem w szkołach ponadpodstawowych w Bełchatowie. Po wykonaniu zaplanowanych prac będziemy mieli w pełni funkcjonalną, estetyczną i nowoczesną aulę, w której będzie możliwa organizacja nie tylko wydarzeń szkolnych, ale także powiatowych – podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Zakres robót jest bardzo szeroki i obejmuje m.in.: remont drewnianej podłogi, remont ścian poprzez wymianę okładziny drewnianej, uzupełnienie i wykonanie tynków oraz pomalowanie, wymianę stolarki drzwiowej oraz wymianę podwieszanego sufitu, remont instalacji grzewczej, remont i przebudowę instalacji elektrycznej wraz z wymianą oświetlenia auli na energooszczędne oraz wykonanie oświetlenia scenicznego, remont wentylacji, termomodernizację dachu auli i montaż gablot do edukacji ekologicznej.

Zadanie pn. "Przebudowa auli  w ZSP nr 1 w Bełchatowie w celu poprawy efektywności energetycznej wraz z utworzeniem miejsca edukacji ekologicznej - OS" - II postępowanie, dofinansowane jest ze środków z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.