Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 19 czerwca 2024

Niebieskie serce dla autyzmu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Bełchatowie zaprasza na obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, które przypadają na 2 kwietnia. Celem obchodów jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Z tej okazji na 30 marca i 4 kwietnia Ośrodek przygotował cykl ciekawych spotkań i występów oraz konkurs "Niebieskie serce dla autyzmu". 
PROGRAM:***
Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie. Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet.
← powrót